MIJ Academie: Design van 1850 tot nu
Bevlogen kunsthistoricus Aldwin Kroeze neemt je mee langs de meest uiteenlopende onderwerpen. In het voorjaar van 2026 staat een vierluik over design op het programma. Hoe veranderde ontwerp vanaf 1850 tot nu, vandaag de dag?
Een van de grote gevolgen van de industriële revolutie is dat men zo halverwege de 19e eeuw nog eens extra goed gaat nadenken over de ontwerpkwaliteiten van de spulletjes waar we ons dagelijks mee omringen. Die aandacht zal blijven en daarmee start er een nieuwe fase in de geschiedenis van de toegepaste kunst van het design. In dit vierluik wandelen we vanaf halverwege die 19e eeuw naar het nu.
We kijken naar diverse ontwikkelingen en achterliggende processen. Van Arts & Craft naar Art Déco en Bauhaus, het ontstaan van het beroep interieurontwerper en de Counsel of Design in Groot-Brittannië na de Tweede wereldoorlog. Uiteraard komen ook de nieuwe tendensen van de jaren zeventig en tachtig van de 20e tot het huidige Dutch Design aan bod.
Details
- Wanneer:
- donderdag 12 februari, 19.30 uur
- Wie:
- Volwassenen
- Kosten:
- €60,- inclusief koffie/thee (€45,- voor vrijwilligers van MIJ)
De lezingen vinden plaats op donderdag 12, 19 en 26 februari en op 5 maart 2026. Je kunt je aanmelden met een mailtje naar aanmelden@museumijsselstein.nl o.v.v. MIJ Academie Design.