Direct naar inhoud

Rondleiding door MIJ

Rondleiding door het compleet vernieuwde Museum IJsselstein

Negen maanden is Museum IJsselstein gesloten geweest vanwege een grondige verbouwing. Het museum is volledig vernieuwd, met nieuwe zalen en een nieuwe collectiepresentatie. Onze eerste wisseltentoonstelling na heropening gaat over het nieuwe begin. Zaterdag 29 november om 14.00 uur organiseert MIJ een rondleiding door zowel de collectiepresentatie als de tentoonstelling Nieuw Begin.

De nieuwe collectiepresentatie

De oude selectie van historische objecten is 25 jaar te zien geweest. Het was tijd voor een frisse blik op de collectie en een nieuw verhaal dat de bezoeker van nu aanspreekt. De geschiedenis van IJsselstein wordt niet langer chronologisch verteld, emotiegebieden vormen de basis van de nieuwe opstelling. Gevoelens als hoop en trots verbinden ons immers door de eeuwen heen. Historische objecten, gebruiksvoorwerpen en hedendaagse kunstwerken met een IJsselsteinse link zijn gegroepeerd aan de hand van acht herkenbare gemoedstoestanden. Zo belandt een scherf uit de ijzertijd naast een lamp uit ‘de grootste kerstboom ter wereld’, en laat-middeleeuwse schandstenen naast World Flag IJsselstein (2020) van beeldend kunstenaar Sarah van Sonsbeeck.  

Lees meer over de vaste opstelling

Tentoonstelling Nieuw Begin 

De symbolische negen maanden van vernieuwing trekken we door naar de wisseltentoonstelling die van 21 september 2025 t/m 25 januari 2026 te zien zal zijn. Het thema is Een Nieuw Begin. Elke geboorte is uiteraard een nieuw begin, net zoals de heropening van een museum. Maar er zijn nog zoveel meer vormen van het nieuwe begin, de frisse start. Iedere nieuwe morgen. Elke nieuwe plek. En wat moet je loslaten, waar moet je afscheid van nemen, om opnieuw te kunnen beginnen?   

Kunstenaars Caja Boogers, Eelco Brand, Koos Buster, Britt Dorenbosch, Miriam Guttmann, Marloes Roeper en Maurice van Tellingen laten met hun werk vele verschillende invalshoeken op het nieuwe begin zien. 

Lees meer over Nieuw Begin

Rondleiding en onthulling model praalgraf

Op zaterdag 29 november om 14.00 uur wordt de rondleiding door het vernieuwde museum gegeven. Aansluitend wordt ons gerestaureerde model van het praalgraf onthuld, lees hier meer over!

Deelname aan de rondleiding kost het reguliere entreebedrag, museumkaarten zijn ook geldig. Aanmelden voor de rondleiding en/of de onthulling kan via een mail naar aanmelden@museumijsselstein.nl 

Details

Wanneer:
zaterdag 29 november, 14.00 uur
Kosten:
Entreeprijs (museumkaart ook geldig)